Wyobraź sobie restauracje, sklepy, hotele i inne obiekty użytku publicznego bez widocznych szyldów reklamowych. Wprowadza to w konsternacje, prawda? Po pierwsze bez tej formy reklamy zewnętrznej klienci mieliby problem z odnalezieniem lokalizacji firmy. Po drugie – budynki nie wyróżniałyby się praktycznie niczym. Dlatego warto posiadać profesjonalne szyldy reklamowe, które pełnią jeszcze wiele innych funkcji. Jakich?

Profesjonalne szyldy reklamowe – w czym tkwi ich fenomen? 

Każdy przedsiębiorca powinien wykorzystywać dostępne formy reklamy zewnętrznej. W dużej mierze to na niej opierają się działania promocyjne i marketingowe. Najważniejsze jest właśnie to, by skutecznie zwrócić uwagę przechodniów i potencjalnych klientów. Wyrazisty, nowoczesny i niebanalny szyld reklamowy jest do tego kluczem.

Profesjonalne szyldy reklamowe spotykasz na każdym kroku. W większych miastach, miasteczkach i wsiach, stanowią czytelną formę reklamy. Występują w wersji wolnostojącej, jak i wiszącej, według uznania właściciela. Na szyldach zazwyczaj znajduje się nazwa firmy, jej logo i grafika. To jasna i prosta informacja, do kogo należy dany obiekt lub biuro.

Szyldy reklamowe pełnią funkcję nie tylko informacyjną, ale też promocyjną. To nienachalna zachęta, by przyciągnąć klientów. Tak naprawdę profesjonalne szyldy reklamowe wyróżnia minimalistyczna forma i maksimum treści. Podsumowując największe zalety takiej reklamy to:

  • wskazanie lokalizacji firmy, zwłaszcza, jeśli szyld zawiera wskazówki na przykład strzałki,
  • zachęta do wejścia i skorzystania z usług – oryginalna typografia i kolorystyka przyciąga potencjalnych klientów,
  • wyróżnienie się na tle konkurencji,
  •  odzwierciedlenie filozofii firmy, tym bardziej, jeśli szyld reklamowy cechuje nowoczesność i oryginalność.
szyldy reklamowe

Z czego powstają profesjonalne szyldy reklamowe w Poznaniu?

W szyldach reklamowych nie tylko grafika ma ogromne znaczenie. Co z tego, że tablica będzie miła dla oka i elegancka, jeśli po dwóch tygodniach ulegnie zniszczeniu? Dlatego tak ważny jest materiał, z którego powstają szyldy. W CHESS Reklama wykonujemy je z solidnych tworzyw, takich jak PCV, dibond, plexi i blacha ocynk. To gwarancja wytrzymałości, trwałości i odporności na wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne. Takie tablice są również niewrażliwe na promieniowanie, opady, silny wiatr oraz inne nieprzyjemne warunki atmosferyczne.

Dodatkowym zabezpieczeniem naszych szyldów reklamowych w Poznaniu są specjalne folie samoprzylepne z laminatem. Stosujemy nienagannej jakości druk lateksowy lub UV bezpośrednio na tablicy. Dzięki temu masz pewność, że Twoja forma reklamy zewnętrznej posłuży Ci przez długie lata.

Dobry szyld reklamowy – czyli jaki? 

Około 65 proc. populacji stanowią wzrokowcy. W XXI wieku, kiedy jesteśmy wręcz atakowani wszelkimi bodźcami zewnętrznymi, w tym graficznymi, trzeba się wyróżnić na rynku. Nie pozwól, by Twój szyld był nudny.

Po pierwsze – postaw na jasny i prosty przekaz. Upychanie na nośniku zbyt wielu informacji, tylko odstrasza klientów. Bałagan w typografii może narobić wielu szkód. Profesjonalny szyld reklamowy nie musi być wielki i pełen tekstu – wybierz na pomysł i jakość, a nie ilość. 

Po drugie – wyróżnij firmę oryginalną grafiką, symbolem, który będzie utożsamiany z Twoją marką. Estetyka i minimalizm to podstawa. Pamiętaj też, że szyld musi być czytelny z dalszej odległości. Co istotne, nośnik powinien wizualnie pasować do budynku, wpasowywać się w kontekst architektoniczny. Przykładowo, na nowoczesnym modernistycznym hotelu ze szkła, nie sprawdzi się klasyczna tablica z elementami postarzanego drewna, prawda?

Profesjonalne szyldy reklamowe mogą przyjmować postać liter (na przykład w kształcie litery A), kół, prostokątów, zwierząt… wybór jest ogromny. W formie industrialnej, skandynawskiej, futurystycznej czy klasycznej, z łatwością dopasujesz do własnego obiektu. Warto skonsultować pomysł z profesjonalistami, którzy pomogą wybrać najlepszy motyw Twojego nośnika. Zatem zapraszamy!