Najprostsza definicja marketingu to: „zaspokajanie potrzeb, osiągając zysk”. Czy wiesz, jak ogromną rolę odgrywa w tym oznakowanie przestrzenne, a w szczególności kasetony reklamowe i litery przestrzenne? Przyciągają uwagę, skutecznie zatrzymują ją na dłużej i mobilizują do działania. Oznakowanie zewnętrzne to podstawa sukcesu. W końcu jak w łatwiejszy sposób pozyskać klientów, jeśli nie poprzez zainteresowanie przechodniów? Co warto wiedzieć na ten temat oraz jak możesz to wykorzystać? 

Oznakowanie przestrzenne w biznesie – jaką odgrywa rolę? 

W dzisiejszych czasach oznakowanie zewnętrzne przyjmuje zgoła inną formę. Przecież nikt nie musi tak, jak w starożytności, przedstawiać go w formie napisów na ścianach budynków, prawda? Na oznakowanie więc się składają przede wszystkim oryginalne kasetony reklamowe i funkcjonalne litery przestrzenne. Są one nie tylko informacją dla klienta, ale także bezpośrednim działaniem marketingowym. To właśnie dzięki nim bez przeszkód może on poznać lokalizację placówki, a nawet jej zakres obowiązków. Jak wygląda podstawowe oznakowanie zewnętrzne

Litery przestrzenne – kropka nad i w Twoim biznesie

Trwała, elegancka i ponadczasowa forma reklamy zewnętrznej i wewnętrznej to litery 3D. Mogą one być zamontowane w rozmaity sposób – do elewacji, a nawet podłoża. Są charakterystyczne, oryginalne i widoczne z daleka. Z łatwością wpasujesz je w bryłę budynku. Co istotne, takie oznakowanie przestrzenne jest dostępne w przeróżnych wymiarach i formach. Solidne materiały zapewniają dużą odporność na czynniki zewnętrzne, warunki atmosferyczne, tym bardziej takie jak sile wiatry, a nawet grad.

Indywidualny charakter liter 3D kreuje dowolną markę – zaczynając od biur, kończąc na lokalach, restauracjach, hotelach czy siłowniach. Litery powstają w celach reklamowych, wizerunkowych, a także dekoracyjnych, gdyż możesz je zaprojektować według własnego uznania – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

 Ta forma oznakowania zewnętrznego powstaje zazwyczaj z solidnego plexi, PCV, dibondu lub styroduru. Dobre agencje reklamowe są w stanie wyprodukować litery nawet z… tektury i blachy! 

Kasetony reklamowe – bezpośrednio i skutecznie

Przedstawienie firmy nie musi się opierać na metalowej tablicy doczepionej do elewacji, która nie przykuwa uwagi nawet w najmniejszy sposób. Zamiast tego postaw na kasetony reklamowe, które są sprawdzoną formą oznakowania zewnętrznego przedsiębiorstwa. Wyglądają efektownie, można je nabyć w wersji jednostronnej, jak i dwustronnej, a z podświetleniem się prezentują fenomenalnie.

Chociaż kasetony zazwyczaj przyjmują formę prostokąta, obecnie możesz z nimi eksperymentować do woli. Często są wykonane z plexi wraz z aluminiową ramą. Coraz popularniejsze są również te z dibondu, czyli ekskluzywnej płyty. Podświetlane logo umożliwia swobodne odczytanie kasetonu reklamowego nawet w nocy lub podczas niesprzyjającej pogody. Nie generuje on dużych wydatków, jeśli zastosujesz technikę LED. Do tego wiele elementów można wyposażyć w czujnik zmierzchu. 

Oznakowanie zewnętrzne firmy – na co zwrócić uwagę? 

Jak twierdzą specjaliści od reklam zewnętrznych: „przeciętny odbiorca rejestruje w pamięci najwyżej 5 procent oglądanych przez siebie reklam. Wygrywają te, które najmocniej wbijają się w naszą pamięć.” Dlatego tak ważne jest, by wyróżnić się oryginalnymi literami przestrzennymi i kasetonami reklamowymi. Dzięki użyciu nowoczesnych rozwiązań zadbasz nie tylko o opinie klientów, ale też będziesz się lepiej prezentować na tle konkurencji. O czym jeszcze należy pamiętać? 

Przede wszystkim o tym, by oznakowanie zewnętrzne było spójne z wnętrzem Twojej firmy. Co istotne, w tym drugim przypadku także możesz zastosować oznakowanie przestrzenne – litery doskonale się sprawdzą w centrach handlowych nad sklepami. Jak widać, na całokształt przedsiębiorstwa składa się ogrom czynników – pamiętaj, że nawet najdrobniejsze mają znaczenie.