Reklama na witrynach ma historię długą i bogatą. Już w starożytności przodkowie przykuwali uwagę przechodniów nawołującymi do działania grafikami i napisami. W Polsce wyklejanie witryn wiodło prym w drugiej połowie XX wieku, chociaż ten zabieg miał głównie działanie propagandowe i polityczne. Obecnie jednak szyby stały się przestrzenią nośników reklamowych i długo się to nie zmieni. Wyjątkowe hasła i motywy przyciągają wzrok, wzbudzają emocje, zachęcają do zakupów, korzystania z usług, intrygują. Jak więc w praktyce wygląda wyklejanie witryn?

Profesjonalne wyklejanie witryn – w czym tkwi jego fenomen? 

Reklama w formie zewnętrznej to najskuteczniejszy sposób na zdobywanie nowych klientów. Nie każdy wie, ale już w 1835 roku w Nowym Jorku, na potrzeby cyrku, powstał pierwszy plakat zewnętrzny o wymiarach powyżej 50 stóp kwadratowych. W dzisiejszych czasach oprócz billboardów, kasetonów  czy liter przestrzennych, coraz popularniejsze jest wyklejanie witryn, które zwiększa sprzedaż nawet o kilkadziesiąt procent. W końcu trudno nie zauważyć czegoś, co nas otacza i wyróżnia się oryginalnym i niebanalnym stylem. 

Estetyczna i dobrze zaprojektowana witryna reprezentuje firmę, jej produkty i usługi, a nawet kształtuje gust klienta. Bezpośredni kontakt z ofertą szybko się przekłada na wzrost zysków. Według badań odbiorcy w 3-8 sekund decydują, czy są zainteresowani zakupem i podejmują decyzję o wejściu do budynku. Dlatego warto zadbać o pierwsze wrażenie, stawiając na umiejętne i przemyślane wyklejanie witryn. Jak to zrobić? Oprócz skorzystania ze wsparcia profesjonalistów, ważne jest skuteczne określenie grupy docelowej i postawienie na krótkie, proste i chwytliwe treści. 

Wyklejanie witryn – co na tym zyskujesz? 

W obliczu rosnącej konkurencji trzeba podejmować sprawdzone i skuteczne działania. Stworzenie dobrego pierwszego wrażenia to niejedyna zaleta wyklejania witryn. Inne atuty tego rozwiązania to:

  • łatwość w montażu, demontażu i aktualizacji grafiki,
  • możliwość regulacji ilości światła słonecznego i ochrona przed przegrzewaniem,
  • stworzenie unikalnej i oryginalnej reklamy,
  • inwestycja w nośnik reklamy, który zwiększa zyski i poszerza grono klientów,
  • możliwość montażu od zewnątrz i wewnątrz,
  • ogromny wybór grafik, kolorów, motywów i najdrobniejszych szczegółów,
  • folie reklamowe są bezpieczne, solidne, trwałe, a przy tym nie uszkadzają witryn.

Tak więc oklejanie witryn to szereg realnych korzyści w każdej branży. W dodatku, jeśli pracą zajmują się profesjonaliści, efekt robi naprawdę ogromne wrażenie.

Jak wygląda oklejanie witryn w Poznaniu? 

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że wyklejanie witryn jest możliwe z zastosowaniem folii różnego typu. Są to wersje:

  • monomeryczne – najlepsze na prostych i nieskomplikowanych powierzchniach, 
  • polimeryczne – niezawodne w przypadku trudnych warunków, nie kruszą się i nie kurczą,
  • szronione – stymulują efekt trawionego szkła, są matowe, mogą pełnić funkcję folii ochronnych.

Folie mogą być przezroczyste i nieprzezroczyste w zależności od Twoich indywidualnych upodobań. W wyborze właściwego produktu pomagają specjaliści, którzy nie tylko wykonują pracę, ale też zajmują się kwestią marketingową projektu. 

Od strony technicznej wyklejanie witryn w Poznaniu rozpoczyna się od oczyszczenia i przygotowania powierzchni. Wszelkie smugi muszą być usunięte, gdyż nawet drobny brud wpływa na żywotność i jakość grafiki. Następnie jest przygotowywany płyn aplikacyjny, a na samym końcu – oklejana witryna

Niezbędne jest do tego zastosowanie profesjonalnego sprzętu. Samo naklejanie jest bardzo wymagającym zadaniem, gdyż grafika musi być dopasowana pod każdym względem do powierzchni. Po usunięciu ochronnej warstwy należy spryskać witrynę i samoprzylepną stronę grafiki płynem aplikacyjnym, a nadmiar wody usunąć ściągaczką. Kiedy klej się zwiąże ze szkłem, można ściągnąć taśmę zabezpieczającą. 

Wyklejanie witryn w Poznaniu – nośnik reklamy na miarę XXI wieku 

Wyklejanie witryn w Poznaniu to czasochłonne i trudne zajęcie, dlatego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, takich jak CHESS Reklama, którzy się specjalizują w reklamach zewnętrznych. Dzięki temu zaoszczędzisz dodatkowych kosztów, problemów, a co istotne – nerwów. Specjaliści wiedzą, że umiejętnie przygotowany przekaz to gwarancja zysków, a komunikacja i wykonanie grafiki mają realny wpływ na sukces firmy.