Oklejanie witryn i wystaw to łatwy sposób wizualnego zagospodarowania pustej przestrzeni okiennej. Dzięki dobrze zaprojektowanej grafice można wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć uwagę potencjalnych Klientów. Ludzie najlepiej reagują na bodźce wizualne, dlatego tak ważne jest aby oklejanie witryn przebiegało profesjonalnie.

Oklejenie wystawy czy witryny jest dobrym sposobem znakowania promocji, produktów czy partnerów biznesowy. Dobrze przygotowany projekt przekaże zamierzoną wiadomość w prosty i komunikatywny sposób.

Grafiki okienne

Oklejanie witryn nie jest prostym zadaniem. Zaczynając od samego projektu, który musi spełniać wiele wymagań technicznych i wizualnych, ale także psychologicznych. Ważny jest również sam materiał, który odpowiada za wygląda na szybie i trwałość. W Chess Reklama stawiamy na folię preforowaną One Way Vision jest to tak zwana folia OWV.

Druk lateksowy daje wysoką odporność na promieniowanie UV i dłużej zachowuje kolor. Grafika okienna może być również drukowana na różnych nieprzezroczystych materiałach.

Folia stosowana do tworzenia grafik okiennych to najczęściej materiał z polichlorku winylu (PVC). Ten typ jest materiałem termoplastycznym.

 • Folie Monomeryczne

Monomeryczne winyle wykorzystują plastyfikatory o niskiej wielkości cząsteczki, które będą miały większą migrację molekularną wewnątrz nich, a więc będą miały większy wpływ na stosowane laminaty i kleje. Te bliskie łańcuchy molekularne powodują również, że materiał jest kruchy i powoduje kurczenie się w trudnych warunkach.

 • Folie Polimeryczne

Polimeryczne folie są wykorzystywane w trudnych warunkach. Ich budowa sprawia, że nie są podatne na skurcze i nie kruszą się. Ten materiał wybiera się do oklejania witryn od zewnątrz, do oklejenia powierzchni przetłaczanych oraz do oklejania samochodów.

 • Folia szroniona

Folia szroniona symuluje efekt trawionego szkła. Jest matowa, ale pozwala na przenikanie światła. Można jej użyć jako folii ochronnej. Kładąc ją na całej powierzchni szklanej ściany można uzyskać elegancki efekt oszlifowanego matowego szkła.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu grafiki okiennej?

 • Określenie grupy docelowej

Podstawowym wymaganiem przed rozpoczęciem projektowania jest określenie do kogo będzie celować reklama. Zrozumienie grupy docelowej pomoże wybrać motyw, kolorystykę i treść, która najlepiej dotrze do potencjalnych Klientów.

 • Reprezentacja firmy i usług

Witryny i wystawy to przestrzenie, które mądrze wykorzystane mogą przekazać prawdziwą esencję działalności firmy w dosłownie kilku sekund. Dbamy o spójność z brandingiem i dostosowujemy projekt do potrzeb Klienta. Jest to ważne dla lojalności marki.

 • Prosta i konkretna treść

Grafika poinformuje klientów o produktach przed przejściem przez drzwi. Łatwo jest aktualizować grafikę na specjalnych lub innych gałęziach. Upewnij się, że Twoja firma stale komunikuje się z klientami.

Dlaczego zainwestować w oklejanie witryn?

Oklejanie witryn pomoże poprawić wygląd, przyciągnie uwagę, przekaże komunikat oraz poprawi reputację marki. Jakie są więc zalety z oklejania witryn i wystaw?

 • Zagospodarowanie wolnej przestrzeni

Nagie okna nie wyglądają zbyt dobrze. Ładna aranżacja wnętrza może przyciągać uwagę, ale sprawdza się to tylko w niektórych przypadkach np. restauracji czy kwiaciarni. Jednak dobrze zaprojektowana i gustowna grafika okienna ozdobi każde miejsce. Można w łatwy sposób stworzyć przytulny klimat, który będzie wyglądać znacznie lepiej niż staromodne zasłony lub rolety.

 • Zaufanie marki

Jeżeli zwracasz uwagę na wizerunek swoje firmy i jej spójność, użycie grafiki okiennej może poprawić postrzeganą wartość marki. Projekty mogą być eleganckie, współczesne, zabawne lub poważne. Niezależnie od tego, jaki obraz chcesz przedstawić, można go uzyskać dzięki profesjonalnemu projektowi. Najlepiej zaufanie budują grafiki, które zawierają logo firmy, kolory i czcionki co tworzy logiczną całość.

 • Oferta i promocje

Oklejanie witryn może być używane do wszelkiego rodzaju komunikacji. Oprócz brandingu i dekoracji grafika informuje klientów o sprzedawanych produktach, świadczonych usługach, godzinach otwarcia, stronie internetowej czy numerze telefonu. Naklejki można łatwo usunąć, co przyda się w krótkoterminowych promocjach.

 • Niższy budżet reklamowy

Marketing to często spory wydatek, jednak jeśli mówimy o oklejaniu witryn jest to jeden z najtańszych form reklamowych. Tak więc w porównaniu do billboardów, reklam w telewizji czy radiu, można zaoszczędzić pieniądze.

Ile kosztuje oklejanie witryn?

Koszt przygotowania projektu, wydruku i montażu jest różny i zazwyczaj indywidualny. W zależności od zakresu i potrzebnej skali projektu. Na cenę mają wpływ przede wszystkim:

 • Projekt

Poziom szczegółowości i złożoności grafiki jest pierwszą znaczącą zmienną w cenie zamówienia. Bardziej skomplikowane wydruki obejmujące wiele kolorów, cieniowanie, lub obrazy o wysokiej rozdzielczości zwiększą koszty.

 • Zastosowanie

W zależności od tego czy grafika będzie narażona na intensywne światło słoneczne lub mróz musi być bardziej odporna. Dzięki temu powstało wiele różnych materiałów, które można zastosować. Grafiki mogą być montowane od środka oraz od zewnątrz i to również ma wpływ na cenę.

 • Materiały

W zależności od preferencji możesz wybrać lśniące lub matowe materiały. Nasi specjaliści pomogą zadecydować jaka opcja będzie najlepsza w danym miejscu. Zadbamy również o estetykę projektu i profesjonalny montaż.

 • Ilość

Cena jest ściśle powiązana z przestrzenią, którą trzeba zagospodarować. Im większa powierzchnia tym większa rozdzielczość, więcej materiału i druku. Co za tym idzie dłuższy montaż. W Chess Reklama gwarantujemy najlepsze stawki na duże zamówienia grafik okiennych.

Czy grafika okienna przepuszcza światło?

Oferujemy grafiki, które są przezroczyste lub nieprzezroczyste w zależności od preferencji Klienta. Dostosujemy projekt do wnętrza i przepuszczając odpowiednią ilość światła z zewnątrz.

Jak wygląda grafika okienna od wewnątrz?

Tylna strona grafiki okiennej, która będzie widoczna po wewnętrznej stronie szyby, zależy od użytego materiału. Zazwyczaj jest czarna, biała lub szara.

Na czym polega oklejanie witryn i wystaw?

Wiele osób podejmuje się samodzielnego montażu, ale nie jest to takie proste jak wygląda. Dla osiągnięcia najlepszych efektów i przede wszystkim estetycznych warto pozostawić to zadanie profesjonalistom. Jak dokładnie wygląda montaż grafik okiennych.

 • Oczyszczenie i przygotowanie powierzchni

Używamy do tego specjalnych środków, które dokładnie usuwają zanieczyszczenia i smugi. Ten etap jest bardzo ważny, ponieważ wpłynie na to czy grafika będzie miała jakieś nierówności. Przyklejony brud może powodować falistości lub rozdarcia. Środek do czyszczenia nie powinien zawierać amoniaku, może on powodować powstawanie pęcherzyków powietrza pod grafiką.

 • Przygotowanie płynu aplikacyjnego

Mokra metoda montażu grafiki wymaga użycia wody z np. mydłem. Zapobiega to przywieraniu kleju graficznego, dzięki czemu będzie łatwa do ściągnięcia. Taki roztwór należy przygotować przed przystąpieniem do klejenia.

 • Naklejanie grafiki

Po upewnieniu się, że powierzchnia jest czysta podchodzimy do mocowania górnej część grafiki. Kilka razy sprawdzamy położenie, wysokość i równość grafiki. Dzięki poziomicy i innym sprzętom mamy pewność dobrze wykonanej pracy. Po upewnieniu się co do lokalizacji możemy zająć się dalszym dopasowywaniem. Kiedy już osiągniemy odpowiedni efekt, można zacząć przyklejać. Ważne, aby nie dotknąć klejącą stroną ciała, ani innych powierzchni. Jest to trudne do wykonania, dlatego warto zatrudnić fachowców.

Po usunięciu warstwy ochronnej trzeba spryskać powierzchnię okna i samoprzylepną stronę grafiki płynem aplikacyjnym. Nadmiar wody i ewentualne pęcherzyki usuwane są ściągaczką. Dobrze zamontowana grafika nie powinna mieć marszczeń, dziurek czy pęcherzy powietrza.

Wystarczy poczekać , aż klej zwiąże się ze szkłem i można ściągać taśmę zabezpieczającą. Czas montażu zależy od złożoności i powierzchni. Jeżeli interesuje Cię oklejanie witryn napisz do nas! Oferujemy profesjonalne projekty, najlepszej jakości wydruki i specjalistów, którzy zajmą się montażem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *